Per trumpos atostogos trumpina gyvenimą

LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ vedėja Rūta Kupetytė kalbino GRAND PARTNERS vyr. verslo konsultantę Liną Preikšienę apie atostogų svarbą. Konsultantė teigia, jog atlikti tyrimai rodo, kad atostogaujantys mažiau nei 3 savaites per metus gyvena trumpiau.

Mūsų organizmui atostogos būtinos, tačiau ne bet kokios! Dažnai darbuotojai ilgąjį savaitgalį prilygina atostogoms, nors, mokslininkų teigimu, kokybiškam poilsiui reikalingos ne mažiau nei 8 nepertraukiamos atostogų dienos. Taigi kelių laisvadienių visiškai atsipalaiduoti neužtenka.

Darbdaviai pastebi, jog jaunesnioji karta vis labiau saugo savo sveikatą ir į poilsio derinimą su darbu žiūri daug rimčiau, tik ar tikrai pavyksta? „Reikia mokėti ir pasiruošti atostogoms, ir iš jų grįžti“, – sako konsultantė. Artėjant atostogoms turėtume mažinti darbo krūvį, o po jų į įprastą darbo tempą įsivažiuoti palengva, bet praktika rodo, jog viskas vyksta atvirkščiai. Dažniausiai prieš ir po atostogų patiriame daugiau streso, o darbų krūvis padidėja.

Darbuotojai turi teisę į savo kasmetines atostogas, bet ar organizacijos užtikrina „skrydžio režimą“ atostogų metu? Įmonių kultūra ir susitarimai šiuo klausimu skiriasi: vieni turi griežtą taisyklę netrukdyti kolegų poilsio (tik išskirtiniais atvejais), kiti gali skambinti kiekvienai progai pasitaikius. „Budrios atostogos yra geriau nei jokios atostogos“, – sako vyr. verslo konsultantė Lina Preikšienė, tačiau linki organizacijoms labiau vertinti kiekvieno darbuotojo poilsį ir sudaryti sąlygas kokybiškoms atostogoms.

Laidos įrašas (1:41:30) čia.