Ораторское мастерство и совещания

Ораторское мастерство и совещания
Viešoji kalba ir susirinkimai – tai puikūs įrankiai, kurie gal pridaryti daug žalos, jei naudojami netinkamai.
Ne visi gimsta puikiais oratoriais, tačiau net ir didžiausi intravertai, turėdami tinkamus įrankius bei nuolat praktikuodamiesi, sako puikia kalbas. Na, o puikiam susirinkimui tereikia visų tinkamo pasiruošimo! Deja, bet be jo bet kuri kalba virs kančia, o susirinkimas – laiko švaistymu.
Praktinės įžvalgos
Atliekant vadovų kompetencijų vertinimą GRAND VIEW 360o, kone visuomet daugiausiai emocijų sulaukia viena iš 19 vadovo kompetencijų – susirinkimų organizavimas. Kai kuriose įmonėse susirinkimai nevyksta, kitose jie vyksta taip neefektyviai, kad sukelia didžiulį visų nepasitenkinimą. Pagrindinė susirinkimų bėda – pasiruošimo stoka. Jei paskaičiuotume, kiek organizacijai (o ir kiekvienam dalyviui) kainuoja kiekvienas susirinkimas, motyvacijos klausimas greitai išsispręstų.
Susirinkimo organizatorius turi paruošti ir išplatinti susirinkimo darbotvarkę. Visi susirinkimo dalyviai privalo su ja susipažinti ir taip pat pasiruošti. Jei kyla klausimų ar yra pastebėjimų, juos reikėtų laiku išsakyti, kad dar būtų galima atlikti reikiamas korekcijas iki susirinkimo, kad jo metu visiems netektų gaišti laiko.
Planuojant susirinkimą, patartina įtraukti suinteresuotas šalis, suteikti joms laiko išsakyti mintis, taip pat – tinkamai suplanuoti darbo ir pertraukų laiką. Numačius per daug klausimų ir nuolat nespėjant jų išspręsti, didėja dalyvių nepasitenkinimas dėl netinkamo planavimo.
Viešoji kalba ir prisistatymai labai panašūs į susirinkimus. Jiems taip pat privaloma tinkamai ruoštis, apgalvoti savo auditoriją ir jos poreikius, išsigryninti pagrindinius akcentus. Kitaip nestruktūruota ir neaktuali informacija tiesiog vargina ir yra greitai „išjungiama“.
Kodėl GRAND PARTNERS
GRAND PARTNERS sukurtos metodikos pritaikytos prie dirbančiųjų poreikių, tai yra, jas galima operatyviai taikyti darbe, neturint ypatingo teorinio pasiruošimo.
Visuose GRAND PARTNERS mokymuose daug dėmesio skiriama praktikai, dalyviai gauna specialistų ir kolegų objektyvų grįžtamąjį ryšį, pagal kurį gali pakoreguoti savo darbus ir bandyti dar kartą.
Elektroninės mokymų priemonės papildo laiką konferencijų salėje. Dalis praktinių užduočių, teikiamų po mokymų, yra perkeltos į elektroninę erdvę ir padeda dalyviams ir toliau po mokymų taikyti įgytas žinias ir įrankius praktikoje.