MCM® vadovavimo kompetencijų modelio kūrimas

Kompetencija – tai pamatuojamas asmens apibūdinimas, kuris susijęs su sėkme darbe. Tai gali būti elgesys, techniniai įgūdžiai, savybė (pvz., inteligencija), ar požiūris (pvz., optimizmas).

Kompetencijų modelis – tai svarbiausių kompetencijų tam tikroms pareigoms (dažniausiai vadovų lygmens) nustatymas, aprašymas bei integravimas į personalo valdymo procesus, norint įgyvendinti konkrečios įmonės strategiją.

Kada gali prireikti

  • Kai norima išsigryninti, kokių vadovų ar specialistų reikės ateityje, kad būtų įgyvendinta įmonės strategija;
  • Kai siekiama personalo valdymo procesus nukreipti taip, kad jie užtikrintų, jog organizacija turės vadovų ir specialistų, kurių kompetencijos atitiks įmonės strateginius reikalavimus;
  • Kai organizacijoje siekiama kryptingai ugdyti esamus darbuotojus ar vadovus, kad jie galėtų pasiekti įmonės strateginius tikslus.

Nauda organizacijai

  • Taupomos įmonės lėšos, nes išvengiama klaidų personalo atrankos procese – atrenkami tik tokie žmonės, kurių kompetencijos bus reikalingos ateityje;
  • Mažinami personalo ugdymo kaštai, nes koncentruojamasi tik į svarbiausias kompetencijas ir ugdoma kryptingai;
  • Projekto metu asmenys, atsakingi už personalo valdymo funkcijas organizacijoje, yra ugdomi ir mokomi, kad jie galėtų taikyti kompetencijų modelį savarankiškai ateityje.

Turite klausimų?
Reikia patarimo?

Norėjau labai pasidžiaugti įvykusiais mokymais, kuriuos vedė Lina Preikšienė. Jūsų rekomendacija puiki. Sužavėjo profesionalumas, patirtis ir ypatingas lankstumas, prisiderinant prie mūsų poreikių.

Rasa Trybienė
UAB „Garant“