arrow_left_blue
AUTORIUS
Ieva Iacob
Ieva Iacob

Ugdymo partnerė, koučingo specialistė

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Verslo žinios konferencija #VadybosKarusele grįžta rugpjūčio 28 d.!
Tai vienos dienos vadybos konferencija, ieškatiems gylio, tačiau neturintiems laiko kelių dienų mokymams. Šios konferencijos programą susidarysite patys, pasirinkdami 4 skirtingas dirbtuves ✨
#GrandPartners ugdymo partneris Žilvinas Beniušis kviečia į  asmeninio efektyvumo dirbtuves, kuriose gvildens šias temas:

✅Kaip atpažinti įtampas ir jas pašalinti? 
✅Kaip valdyti sudėtingas situacijas, paversti jas žaidimu? 
✅Klaida = nauja galimybė. Kaip išmokti keisti požiūrį į klaidas? 

Registracija ir visa informacija apie renginį ⬇
https://konferencijos.vz.lt/vadybos-karusele/

Verslo žinios konferencija #vadyboskarusele grįžta rugpjūčio 28 d.!
Tai vienos dienos vadybos konferencija, ieškatiems gylio, tačiau neturintiems laiko kelių dienų mokymams. Šios konferencijos programą susidarysite patys, pasirinkdami 4 skirtingas dirbtuves ✨
#GrandPartners ugdymo partneris Žilvinas Beniušis kviečia į asmeninio efektyvumo dirbtuves, kuriose gvildens šias temas:

✅Kaip atpažinti įtampas ir jas pašalinti?
✅Kaip valdyti sudėtingas situacijas, paversti jas žaidimu?
✅Klaida = nauja galimybė. Kaip išmokti keisti požiūrį į klaidas?

Registracija ir visa informacija apie renginį ⬇
konferencijos.vz.lt/vadybos-karusele/
... DaugiauMažiau

1 dieną prieš
Apie priklausomybę nuo elektroninio pašto

Apie priklausomybę nuo elektroninio pašto

Šiandien išplatintas konsultantės Ievos Iacob pranešimas apie nuolatinio el. pašto tikrinimo grėsmes sulaukė audringų pasisakymų internetinėje erdvėje. Žemiau rasite konsultantės įžvalgas. O kaip Jums pavyksta valdyti nuolatinį laiškų srautą?

Elektroninis paštas – XXI amžiaus priklausomybė. Tyrimai rodo, kad pusė darbingo amžiaus žmonių elektroninio pašto dėžutę tikrina per atostogas ir laisvomis nuo darbo dienomis, o daugiau nei du trečdaliai tai daro ir po darbo. Specialistai sako, kad tai gali būti žinia apie rimtesnius psichologinius sutrikimus.

„Norint atsikratyti šios priklausomybės, pirmiausia reikia suvokti tai, kad elektroninis paštas nėra pirminės komunikacijos būdas. Kai kas nors „dega“, laiško nerašome, o skambiname. Todėl nebūtina tikrinti elektroninį paštą kas minutę, nes jame esanti informacija nėra itin skubi. Nuolat nutraukdami darbus tam, kad pažiūrėtumėme gautus laiškus ar aukodami laisvalaikį jų skaitymui, tik pakenkiame sau, mažiname efektyvumą darbe“, – teigia verslo konsultacijų ir mokymų bendrovės „Grand Partners“ vyriausioji konsultantė Ieva Iacob.

Jos teigimu, tik nedaugelio specialybių žmonėms elektroninis paštas yra pagrindinė komunikacijos priemonė. Tai logistikos specialistai, administratoriai, pardavimų vadybininkai ir dar kelių profesijų atstovai. Kitiems patartina elektroninį paštą tikrinti keturis kartus per dieną, kai susiduriame su dėmesio nuosmukiu: iš karto atėjus į darbą, prieš ir po pietų pertraukos bei prieš darbo pabaigą.

„Problema tuomet, kai žmonės pranešimus apie gautą elektroninį laišką gauna į mobilųjį telefoną arba jam tai įkyriai praneša elektroninio pašto programa. Žinodamas, kad gavo laišką, žmogus nebegali sukaupti viso dėmesio į tuo metu atliekamą darbą. Mobiliojo telefono pypsėjimas gavus elektroninį paštą per atostogas apskritai neturi būti toleruojamas. Atostogaujant paskyra turėtų būti atjungta nuo mobiliojo telefono programėlės“, – teigia konsultantė.

Ji pastebi, kad netgi pranešus kolegoms ir klientams apie suplanuotas atostogas, kai kurie vis tiek siunčia laiškus manydami, kad juos atostogaujantis perskaitys grįžęs. Tačiau nesusimąsto, kad kai kurie kolegos atsiradus mažiausiai galimybei tikrinsis elektroninio pašto dėžutę.
„Jei norisi skaityti elektroninį paštą pirmosiomis ir paskutiniosiomis atostogų dienomis, dar nieko baisaus. Bet jei atostogų viduryje ieškote interneto kavinės ar kavinės su bevieliu internetu tam, kad įlįstumėte į pašto dėžutę, tai panašu į ligą. Psichiatrai tai lygina su situacija, kai išeinant iš namų dešimt kartų patikrinama ar durys užrakintos, ir vadina obsesiniu kompulsiniu sutrikimu“, – pastebi I. Iacob.

Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo duomenimis, 19 proc. žmonių tikrina elektroninį paštą net prieš miegą, gulėdami lovoje.

„Kai žmogus prieš miegą tikrinasi paštą, nes negali užmigti nuolatos galvodamas, jog kas nors parašė, tai gali būti ženklas, kad žmogus turi psichologinių problemų. Blogiausia tai, kad toks, atrodytų, nekaltas veiksmas gali pranašauti apie kur kas rimtesnes psichologinės sveikatos problemas“, – pastebi verslo konsultantė.

Straipsnis Delfi.lt – čia.
Lrytas.lt – čia.
lzinios.lt – čia.
Alfa.lt – čia.

Rekomenduojamos naujienos ir straipsniai

Mes žinome, kaip pagreitinti
vadovų ir jų komandų
kelią į sėkmę!
Shopping Cart
Scroll to Top