E mokymai

Nuo pat įsikūrimo 2004-aisiais ieškome paties efektyviausio būdo, kaip mokymais užtikrinti maksimalius rezultatus tiek mokymų dalyviams, tiek jų organizacijai. Mokymai su profesionaliais lektoriais įtraukia, būna praktiški, tačiau grįžus į darbą ir rutiną, dažnai daug kas pamirštama. E mokymai arba nuotolinis mokymas – patogi alternatyva, leidžianti mokytis individualiu tempu, tada, kai patogu.

Tačiau praktika rodo, kad emokymas ne visuomet laikomas patraukliausiu mokymosi būdu, ypač tarp dalyvių.

Kodėl?

Dalyviai teigia, kad nuotolinis mokymas dažnai būna nuobodus, nėra galimybės diskutuoti bei mokytis iš kitų dalyvių patirties, užduoti aktualius klausimus.

GRAND PARTNERS siūlo 3 sprendimus, apimančius abiejų ugdymo būdų privalumus.

Mokymas su ekspertu + Nuotolinis mokymas = „Blended Learning“ arba integruotas ugdymas.

Integruotas ugdymas – vienareikšmiškai pats efektyviausias ugdymo būdas. Apjungiant tam tikrus mokymo su ekspertu elementus ir e mokymų galimybes, gaunamas tobulas mišinys, orientuotas į besimokančiojo ir jo organizacijos tikslus.

Visos GRAND PARTNERS akademijos sukurtos „Blended Learning“ principu. Jos Klientų laikomos pačiu efektyviausiu sprendimu, siekiant realių pokyčių, ugdant vadovus ir specialistus.

Integruoto ugdymo procesas:

 • Tobulu atveju prasideda nuo esamos organizacijos ir pačių mokymų dalyvių situacijos analizės. Tai gali būti tiek organizacijos, mokymų poreikio ar būsimų mokymų dalyvių kompetencijų tyrimas, tiek ir struktūruotas specialisto interviu. Šis etapas, priklausomai nuo situacijos ir poreikių, vyksta „gyvai“ arba nuotoliniu būdu.
 • Jautriausios mokymų dalys, susijusios su dalyvių nuostatomis bei įsitikinimais arba įpročiais, kuriuos sunku pakeisti, vyksta kartu su profesionaliu mokymų konsultantu. Jis gali lanksčiai reaguoti į konkrečios grupės poreikius, atsižvelgdamas į tam tikras situacijas, keisti mokymų turinį. Tokiam darbui itin svarbus patyręs ir ilgametę patirtį su žmonėmis turintis specialistas, kuris gali padėti dalyvių grupei ar konkretiems asmenims greičiau įveikti pokytį.
 • Nuotolinis mokymas vyksta tarp susitikimų su lektoriumi. Dalyviai nuotoliniu būdu jiems priimtinu laiku ir tempu atlieka įvairias savarankiškas užduotis, susipažįsta su papildoma informacija video, audio ar tekstiniu formatu. Dažnai užduotys skirtos tam, kad dalyviai įgytas žinias taikytų praktikoje, o kilusius klausimus išsiaiškintų su konsultantu kitų mokymų metu.
 • Integruotas ugdymas dažnai apima ir darbą tarp mokymų didesnėse ar mažesnėse grupėse su kitais mokymų dalyviais, kai kartu atliekamos tam tikros savarankiškos užduotys.
 • Esant galimybei, visuomet į procesą įtraukiame ir mokymų dalyvių tiesioginius vadovus. Su jų palaikymų didėja dalyvių motyvacija ir įsitraukimas, pokyčiai vyksta greičiau.

Nors esame visiškai tikri, kad integruotas ugdymas yra pats efektyviausias, puikiai suvokiame, kad ne visuomet jis yra įmanomas. Tokiais atvejais kokybiški e mokymai yra puiki alternatyva.

Kokie e mokymai yra efektyvūs?

E mokymų kokybė = (Turinys + Forma) x 101 iki smulkmenų apgalvota detalė

 • Turinys.
  Pasaulyje egzistuoja studijos, skirtos paruošti mokymų turinio specialistus (angl. „Instructional Designer“). Šie specialistai puikiai išmano, kaip žmonės mokosi tiek proceso, tiek turinio prasme. Jie taip pat žino, kas žmones skatina mokytis ir kas atstumia. Šie specialistai, nebūdami turinio ekspertais, geba bet kokią informaciją paversti patraukliu ugdomuoju turiniu.
  Kokybiškas turinys yra aktualus, įdomus ir naudingas besimokančiajam.
 • Forma.
  E mokymai šiandien gana dažnai suvokiami kaip trumpas video filmas, kuriame lektorius pasakoja apie tam tikrą temą taip pat, tarsi auditorijoje sėdinčiai dalyvių grupei. Deja, tai viena mažiau efektyvių e mokymų formų.
  Efektyvūs e mokymai – tai ir ugdomoji medžiaga video, audio ar tekstiniu formatu, tai įvairiausi testai ir pratybos, gali būti ir įvairiausi žaidimai, skirti išbandyti save konkrečiose situacijose.
 • Ugdymo valdymo platforma.
  Pasaulyje egzistuoja keletas ugdymo valdymo platformų ir daugybė modifikuotų jų versijų. GRAND PARTNERS ilgamečių paieškų ir tyrimų dėka pagaliau atradome TOTARA LMS, kuri tenkina visus mūsų poreikius – nuo mokymų dalyvių grupių formavimo ir valdymo iki mokymų turinio saugojimo ir platinimo.

E mokymai dažniausiai taikomi šiose srityse:

 1. Kur didelė darbuotojų kaita;
 2. Kur vyksta daug pokyčių (pvz., nauji įrengimai, naujos tvarkos ir pan.);
 3. Kur itin svarbu, kad VISI turėtų VIENODĄ ir TIKSLIĄ informaciją (pvz., apie naują, svarbią įmonės politiką).

GRAND PARTNERS populiariausia e mokymų tema – naujo darbuotojo integracija.

Nuotolinis mokymas, kurio turinys yra paruoštas pagal konkretaus Kliento poreikius ir tikslus, yra itin efektyvus sprendimas.

Dažnai pažangiausiose įmonėse, kuriose yra išgryninta, kokias kompetencijas būtina nuolat ugdyti bei palaikyti, darbuotojų, kuriems reikalingi tam tikri mokymai, atsiranda dažniau nei susidaro galimybė suformuoti mokymų dalyvių grupę.

Pavyzdžiui, jei Jūs ką tik organizavote pusės metų trukmės mokymus „Iš specialisto į vadovą“ ir po dviejų mėnesių pasikeitė keli vadovai, kada „naujokai“ turės galimybę dalyvauti mokymuose ir perprasti tuos principus, kuriuos taiko kolegos, dalyvavę juose?

Jei Jūs turite vidinius trenerius, tikėtina, kad jų pareiga taps perteikti šiems žmonėms tai, ką neseniai mokėsi visa grupė. Šis variantas gana patrauklus dalyviui, tačiau gana brangus įmonei.

Jei Jums svarbu, kad tam tikras kompetencijas, žinias ar tiesiog informaciją turėtų visi įmonės darbuotojai realiuoju laiku, pagal Jūsų poreikius sukurti e mokymai gali būti pats tinkamiausias sprendimas.

Mūsų partneriai – integruotų ugdymo sprendimų bendrovė TALENTATOR – tai profesionalų komanda, teikianti integruotus ugdymo sprendimus: nuo idėjos iki sukurtų ir veikiančių įrankių.