arrow_left_blue
AUTORIUS
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Verslo žinios konferencija #VadybosKarusele grįžta rugpjūčio 28 d.!
Tai vienos dienos vadybos konferencija, ieškatiems gylio, tačiau neturintiems laiko kelių dienų mokymams. Šios konferencijos programą susidarysite patys, pasirinkdami 4 skirtingas dirbtuves ✨
#GrandPartners ugdymo partneris Žilvinas Beniušis kviečia į  asmeninio efektyvumo dirbtuves, kuriose gvildens šias temas:

✅Kaip atpažinti įtampas ir jas pašalinti? 
✅Kaip valdyti sudėtingas situacijas, paversti jas žaidimu? 
✅Klaida = nauja galimybė. Kaip išmokti keisti požiūrį į klaidas? 

Registracija ir visa informacija apie renginį ⬇
https://konferencijos.vz.lt/vadybos-karusele/

Verslo žinios konferencija #vadyboskarusele grįžta rugpjūčio 28 d.!
Tai vienos dienos vadybos konferencija, ieškatiems gylio, tačiau neturintiems laiko kelių dienų mokymams. Šios konferencijos programą susidarysite patys, pasirinkdami 4 skirtingas dirbtuves ✨
#GrandPartners ugdymo partneris Žilvinas Beniušis kviečia į asmeninio efektyvumo dirbtuves, kuriose gvildens šias temas:

✅Kaip atpažinti įtampas ir jas pašalinti?
✅Kaip valdyti sudėtingas situacijas, paversti jas žaidimu?
✅Klaida = nauja galimybė. Kaip išmokti keisti požiūrį į klaidas?

Registracija ir visa informacija apie renginį ⬇
konferencijos.vz.lt/vadybos-karusele/
... DaugiauMažiau

6 dienas prieš
Ar reikalingas koučingas Lietuvai?

Ar reikalingas koučingas Lietuvai?

Mada iš užsienio?

Paskutiniu metu Lietuvoje atsirado visokiausių iki šiol negirdėtų profesijų – gyvenimo būdo vadybininkai, asmeniniai treneriai, sveikos gyvensenos patarėjai, dvasiniai vadovai ir panašiai. Prie šių mistinių profesijų sąrašo dabar galime pridėti ir dar vieną – koučingas. Kas tai per reiškinys? Ką daro tas mistiškasis koučingo specialistas? Šiuo straipsniu pabandysime patyrinėti koučingo kilmę ir pritaikymą.

Kilmė

Nereikia ypatingo išsilavinimo, norint suprasti, jog pats žodis kyla iš angliško žodžio „coaching“. Šis terminas yra vartojamas apibūdinant sporto trenerio vadovavimą komandai. Treneris suformuoja savo komandą, iškelia tikslus ir nuveda komandą iki pergalės. Verslo kompanijų vadovai pastebėjo, kad siekiant maksimalių rezultatų, sporto trenerių metodikas galima nesunkiai pritaikyti verslo situacijų sprendime bei kolektyvo ugdyme. Tuo pačiu metu profesionalūs ir pasižymėję sportininkai, pasitraukę iš aktyvaus sporto, pastebėjo, kad jų patirtis gali labai praversti įmonių vadovams vesti savo kompanijas į rinkos lyderių pozicijas. Tokiu būdu „coaching“ pradėjo sparčiai populiarėti versle.

Šiandien koučingo praktika integruoja pozityviosios psichologijos teorijas bei praktikas, sporto metodikas, verslo vadybos bei lyderystės ugdymo mokslus. Kad būtų lengviau suprasti kas yra koučingas, patyrinėkime tris populiariausius koučingo apibrėžimus.

Koučingas – tai bendravimo būdas, suteikiantis žmonėms galimybę pasiekti išskirtinai gerų rezultatų versle. Šio bendravimo būdo uždaviniai yra išmokti klausti, klausyti, ir girdėti. Koučingas, kaip bendravimo būdas, suteikia galimybę sukurti atvirą darbo erdvę, kurioje gali vykti pasikeitimas patirtimi ir idėjomis. Vienas iš autoritetingiausių koučingo specialistų John Whitmore sako, kad maksimalūs rezultatai pasiekiami, nes žmonės neišeikvoja savo energijos bendravimo problemoms spręsti, bet gali atsidėti rezultato siekimui.

Koučingas – tai asmenybės tobulinimo metodika, suteikianti galimybę kiekvienam žmogui įgyvendinti savo gyvenimo svajones ir tikslus. Šiuo atveju, koučingas padeda atrasti, sutelkti ir panaudoti visus fizinius, dvasinius bei emocinius resursus, siekiant tikslo.  Timothy Gallway, vienas iš žinomiausių vardų šioje sferoje, pastebi, kad maksimalūs rezultatai pasiekiami, kai žmogui pavyksta išsivaduoti iš ribojančių įsitikinimų, patikėti savo sugebėjimais ir išdrįsti žengti pirmuosius žingsnius, ko ir siekiama koučingo dėka.

Koučingas – tai vadovavimo būdas, suteikiantis galimybę vadovui pasiekti įspūdingų rezultatų,  kai reikia deleguoti atsakomybes, kurti naujus produktus ir paslaugas, sutelkti komandą bendram tikslui, įgyvendinti strateginius pokyčius, kelti darbuotojų bei įmonės našumą.  Iškirtinai geri rezultatai pasiekiami todėl, kad vadovas išmoksta panaudoti savo kolektyvo inerciją, intelektą ir energiją bendram tikslui. Tada vadovui nereikia „vežti“ visą įmonę pačiam ar dar blogiau nusimesti atsakomybę, kaltinti kitus ir stagnuoti. Manfred Kets De Vries, INSEAD universiteto profesorius, įvardina koučingą kaip vieną iš efektyviausių intervencijų tokiose situacijose.

Šie trys apibrėžimai perteikia koučingo esmę, bet neapibrėžia jo ribų. Koučingas yra labai efektyvus įrankis, tinkantis karjeros planavimui, metinių pokalbių vedimui, pasipriešinimo naujovėms ir pokyčiams sumažinimui. Koučingo metodu dirbantys asmenys turi gerai išmanyti žmogaus psichologiją, mokėti integruoti  bei pritaikyti įvairius metodus verslo situacijoms. Šie specialistai sugeba integruoti labai įvairias mokslines disciplinas bei gyvenimo praktikas.

Kokia yra koučingo nauda Lietuvai?

Lietuviai nepasižymi ypatingai dideliu pasitikėjimu savimi, savo tauta ar net valstybe. Versle nepasitikėjimas savimi pasireiškia idėjų stoka, polinkiu kopijuoti idėjas iš užsienio ar atkaklumo stoka. Tai pat dažnai yra vilkinami sprendimai, nes laukiame, kad kažkas mums ateis ir patars iš šalies. Pernelyg dažnai nepasitenkinimą savo darbu ir rezultatais neteisingai ir nepelnytai kaltinimais primetame darbuotojams.

Darbuotojai, kurie aiškiai nesuvokia savo tikslų, kelia nerealius lūkesčius savo darbdaviams ir pastoviai gyvena nepasitenkinimo būsenoje, patys nesuprasdami kuo ir kodėl yra nepatenkinti. Koučingas padeda žmonėms prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, išdrįsti patikėti savo svajone ir eiti jos link, nepaisant  žlugdančios aplinkinių kritikos ir pesimizmo.

Šiandien mokomės kaip kritiškai mąstyti, atpažinti savo galimybes, susiorientuoti informacijos srautuose, kurti sveiką įmonės mikroklimatą, vadovauti, bet neužgožti, ginčytis, bet nesusipykti. Koučingas ir jo specialistai tik pagreitina šią mūsų kelionę iš susitaikymo su likimu į sąmoningai ir prasmingai nugyventą gyvenimą.

Rekomenduojamos naujienos ir straipsniai

Mes žinome, kaip pagreitinti
vadovų ir jų komandų
kelią į sėkmę!
Shopping Cart
Scroll to Top