arrow_left_blue
AUTORIUS
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Draugai, partneriai ir sekėjai,
 
Nuo liepos 8 d. iki liepos 21 d. visa #GrandPartners komanda atostogaus – lėksime į nuotykius, kad grįžtume su dar daugiau įkvėpimo Jums! 

P.S. Jei netyčia pamatysite mus gaudant bangas – nesikuklinkite, pasisveikinkite! 🌊👋

Draugai, partneriai ir sekėjai,

Nuo liepos 8 d. iki liepos 21 d. visa #GrandPartners komanda atostogaus – lėksime į nuotykius, kad grįžtume su dar daugiau įkvėpimo Jums!

P.S. Jei netyčia pamatysite mus gaudant bangas – nesikuklinkite, pasisveikinkite! 🌊👋
... DaugiauMažiau

3 savaites prieš
Koučingo nauda įmonėms ir jų vadovams

Koučingo nauda įmonėms ir jų vadovams

Kadangi koučingo šaknys siekia seniausius antikos laikus, todėl negalima teigti, kad koučingas  yra tik nauja mada. Bob Nardelli, „Home Depot“ (JAV) generalinis direktorius, teigia, kad joks darbuotojas, jei su juo nebuvo dirbama koučingo principu, negalės realizuoti savo potencialo visu šimtu procentų. Šiuo metu sparčiai daugėja leidinių bei renginių, kurie populiarina koučingą, todėl vis daugiau žmonių gali susipažinti su šia  metodika. Šio straipsnio tikslas – pristatyti kaip įmonių ir organizacijų vadovai gali panaudoti koučingą  savo darbe.

Netradiciniai skirtumai

Kuo skiriasi vadovas, praktikuojantis koučingą nuo tradicinio vadovo? Galima įvardinti mažiausiai penkis skirtumus:

  • Smulkmenišką kontrolę pakeičia bendradarbiavimas;
  • Atsakomybė išskirstoma kryptingai ir plačiai;
  • Nurodinėjimą pakeičia iniciatyvos palaikymas;
  • Subjektyvus žmogaus teisimas virsta kryptingu grįžtamuoju ryšiu;
  • Daugiau klauso nei kalba.

Kai kurie vadovai gana natūraliai praktikuoja koučingą patys to sąmoningai nesuvokdami. Tačiau tai dažniau pastebima kaip išimtis nei kasdienis reiškinys.

Kam mokytis koučingo?

Koučingą praktikuoja tik tie vadovai, kurie kelia sau pačius aukščiausius reikalavimus tiek darbe, tiek ir asmeniškai. Ko siekia koučingą praktikuojantys vadovai? Koučingas nėra stebuklas, tačiau tai labai efektyvus ir veiksmingas būdas pasiekti įmonės tikslus maksimaliai efektyviai ir su pasitenkinimu.  Susipažinkime su nauda, kurią gauna įmonės iš vadovų, praktikuojančių koučingą.

Patikimesnės idėjos

Kolektyve kiekvienas darbuotojas turi savo supratimą kas ir kaip turi būti daroma. Ne visos idėjos yra tinkamos, nes jos būna nesubrandintos ar tiesiog neprotingos. O kai kurie mėgsta jomis „švaistytis“ kiekvienai progai pasitaikius. Kitas darbuotojas, atvirkščiai, pasirenka patylėti, nes pateikus gerą idėją gali tekti pačiam ir įgyvendinti. Taip mus nuolat atakuoja nieko vertos idėjos arba priešingai – kankina idėjų badas. Koučingas suteikia galimybę įmonei sukurti pasikeitimo idėjomis ir patirtimi kultūrą, kurioje sistemingai yra skatinamas ir palaikomas kūrybiškas problemų sprendimas.

Tikslesnė informacija

Darbuotojai dažnai bijo reikšti neigiamą nuomonę, net jeigu ji ir teisinga. O juk ir teisinga  konstruktyvi kritika ne visada būna maloni. Vadovas, praktikuojantis koučingą, sugeba sukurti tokią darbo aplinką ir santykius, kurie leidžia tikslingai ir kryptingai išsakyti nerimą keliančius pastebėjimus. Juk kur kas geriau nuryti nemalonumo tabletę nei paskui taisyti klaidas, kurių galėjo ir nebūti, jei apie tai būtų kalbama laiku.

Kryptinga ir savalaikė intervencija

Ko gero labiausiai įmonės išvargina įsisenėjusios problemos, kurių niekas nebenori spręsti, nes nebetiki, kad kažkas gali pasikeisti. Koučingas moko vadovus reaguoti į problemas iš karto ir jas spręsti vietoje tada, kai jos kyla. Šiuo vadovavimo metodu gali laiku suvaldyti savo ego nevaldančius išsišokėlius bei aibę kitų destruktyvių reiškinių.

Suderinta komanda

Kolektyvo tarpusavio sutarimas ir motyvacija tiesiogiai ir reikšmingai veikia įmonės rezultatus. Tačiau dažnai kolektyvai „išsiderina“ ir susiskaldo, nes turi daug savo interesų bei neišsakytų lūkesčių vienas kitam bei vadovybei. Dažnai tenka girdėti, kad žmonės prilygina šią būseną vaikščiojimui ant plono traškančio pavasarinio ledo, nes nežinia kur ir kam kas nors nepatiks. Vadovas, praktikuojantis koučingą, sugeba padėti kiekvienam komandos nariui siekti savo asmeninių tikslų ir suderinti juos su įmonės tikslais. Taip atsiranda tikra sinergija, kuomet kiekvienas kolektyvo narys ir įmonė gali laimėti sau ir kitai pusei naudos. Tokie darbuotojai yra labiausiai motyvuoti ir lojalūs.

Daugiau laiko

Tinkamu laiku ir su tinkamais resursais įmonės pasieks savo tikslų ir be koučingo pagalbos. Tai tik laiko klausimas. Tačiau koučingas suteikia galimybę įmonei pasiekti maksimalių rezultatų per trumpiausią laiką. Tai suteikia darbuotojams sveiką pasididžiavimo jausmą, o įmonei – pelną. Juk niekam nepatinka dirbti nevykėlių kolektyve. Na o kai tikslai pasiekiami greičiau, jų gali būti daugiau ir didesnių. Veikla tampa įdomesnė darbuotojams ir visapusiškai naudingesnė įmonei.

Baigiant reikia pažymėti, kad koučingas atneša daug naudos įmonei, jeigu vadovas moka ir gali praktikuoti šį metodą. Dažnai tenka girdėti įmonių vadovus sakant, kad po koučingo mokymų jie pagaliau sugebėjo žodžiais įvardinti tai, ką nujautė egzistuojant įmonėje, bet nelabai galėjo paaiškinti. Juk jeigu koučingo metodu dirbantis vadovas sugeba pasiekti, kad kiekvienas darbuotojas dirbtų nors penkiais procentais efektyviau, tai investicijos sparčiai atsiperka. Paskaičiuokite.

Rekomenduojamos naujienos ir straipsniai

Mes žinome, kaip pagreitinti
vadovų ir jų komandų
kelią į sėkmę!
Shopping Cart
Scroll to Top