Darbas komandoje, komandos formavimas

Ne veltui teigiama, kad žmogus – sociali būtybė. Argi darbas komandoje neturėtų būti savaime suprantamas dalykas? Iš pirmo žvilgsnio taip ir atrodo, kad organizacijos sudarytos iš komandų. Bet ar tikrai?

Net ir atmetus visas teorijas, kuo skiriasi grupė nuo komandos, ne kiekviena komanda dirba taip, kad kartu sukurtų geresnį rezultatą nei atskirai. Bendravimas vyksta, o bendradarbiavimo nėra.

Šios srities temos yra skirtos stiprinti darbą komandoje, skatinti bendradarbiavimą, siekiant bendrų tikslų, suvienyti skirtingus individus dėl bendro rezultato, pakylant virš individualių ambicijų.

Šios srities mokymai – tai ne komandiniai renginiai, tačiau visų mokymų apie komandą „šalutinis poveikis“ – komandos formavimas. Žinoma, su viena sąlyga – jei mokymuose dalyvauja tos pačios komandos nariai.

Komandos formavimas

Praktinės įžvalgos

Teko ne kartą dirbti labai įtemptomis sąlygomis su komandomis, kurių kiekvienas darbuotojas – talentingas specialistas, puikus žmogus. Tačiau kartu jiems dirti buvo itin sunku, kone neįmanoma. Kodėl?

Komandos formavimas gali įvykti natūraliai, be papildomų pastangų, tačiau taip nutinka retai. Turbūt niekas nesitiki, kad krepšininkai be trenerio ir susitarimo, kaip kartu sieks aukso, savaime iškovos pergalę?

Taip ir organizacijoje. Jei komanda pradeda tiesiog dirbti, nepasiskirstę atsakomybėmis, neaptarę esminių darbo principų, darbas vyksta savaime ir nebūtinai efektyviai.

Komandos formavimą patikėjus išoriniam partneriui, didėja tikimybė, kad net pirmojo susiėjimo metu prasidės efektyvesnis bendradarbiavimas ir darbas komandoje vyks sklandžiau ir efektyviau.

Kodėl GRAND PARTNERS

Dirbant su vadovais, darbas su jų komandomis – privalomas. Žinodami vadovų ir jų komandų poreikius bei iššūkius, gebame pasiūlyti pačius efektyviausius sprendimus tiek patiems vadovams, tiek ir jų komandų nariams.

GRAND PARTNERS konsultantai veda mokymus komandoms, kaip dirbti komandoje efektyviau, mokymus komandų lyderiams ir vadovams, kaip efektyviau organizuoti darbą komandoje. Komandos formavimas per įvairius ugdomuosius renginius – kita GRAND PARTNERS specializacijos sritis nuo 2004-ųjų.

Mūsų konsultantai yra sukūrę komandos darbo efektyvumo vertinimo įrankį, kuris padeda identifikuoti, kuriose konkrečiose vietose komandai būtina pagalba prioriteto tvarka.

Sklandus darbas komandoje padeda užtikrinti, kad ir kitos kompetencijos tobulėja greičiau ir efektyviau.

Turite klausimų?
Reikia patarimo?

Norėjau labai pasidžiaugti įvykusiais mokymais, kuriuos vedė Lina Preikšienė. Jūsų rekomendacija puiki. Sužavėjo profesionalumas, patirtis ir ypatingas lankstumas, prisiderinant prie mūsų poreikių.

Rasa Trybienė
UAB „Garant“