arrow_left_blue
AUTORIUS
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Draugai, partneriai ir sekėjai,
 
Nuo liepos 8 d. iki liepos 21 d. visa #GrandPartners komanda atostogaus – lėksime į nuotykius, kad grįžtume su dar daugiau įkvėpimo Jums! 

P.S. Jei netyčia pamatysite mus gaudant bangas – nesikuklinkite, pasisveikinkite! 🌊👋

Draugai, partneriai ir sekėjai,

Nuo liepos 8 d. iki liepos 21 d. visa #GrandPartners komanda atostogaus – lėksime į nuotykius, kad grįžtume su dar daugiau įkvėpimo Jums!

P.S. Jei netyčia pamatysite mus gaudant bangas – nesikuklinkite, pasisveikinkite! 🌊👋
... DaugiauMažiau

3 savaites prieš
5 žingsniai efektyviai lyderystei einant per pokyčius

5 žingsniai efektyviai lyderystei einant per pokyčius

Ar Jums patinka pokyčiai?

Žinant, kad visi kartu išgyvename pandemiją, o dabar dar ir šalia vykstantį karą, tikriausiai turite tvirtą nuomonę apie tai ką Jums reiškia „pokyčiai“.

Sethas Godinas yra pasakęs, kad mums problemą kelia ne pokyčiai, o tai, ką jie daro mūsų gyvenime – lyg įstumia mus į sezoną, kuriame jaučiamės nekompetentingi.

Nemėgstame nekompetencijos. Nemėgstame nekontroliuoti situacijos.

Nemėgstame nežinoti, kaip ką nors daryti.

Bet pripažinkime, nė vienas iš mūsų nežino, kaip elgtis pandemijos ar karo metu. Esame visiškai naujoje, nepažįstamoje teritorijoje. Ji neištirta, nepatikima.

Šis sezonas verčia mus jaustis nekompetentingais… vyksta visai kitokio „kalibro“ pokyčiai. Jaučiamės nepatogiai. Tampame nerangūs. Kaita kelia nerimą kiekvienam asmeniškai ir mums kaip komandai. Tačiau pokyčiai – neišvengiama geros lyderystės dalis.

Nesvarbu, ar pats vadovaujate per pokyčius einančioje organizacijoje ar apmokote kitą žmogų, einantį per pereinamąjį laikotarpį, lyderystė pokyčių metu yra nuolatinė lyderio gyvenimo dalis. Prieš maždaug 2500 metų graikų filosofas Heraklitas rašė, kad „Vienintelis pastovus dalykas – kintamumas“. Atrodo, kad jis buvo teisus!

„Štai ką žinau apie pokyčių laiką. Jis manyje išaugina gerą sėklą. Tai ne visada lengvas procesas, tačiau visuomet atneša kažką gero. Daugiau išmoksiu. Labiau subręsiu. Pasikeisiu. Bevadovaudama per įvairius pokyčius pastebėjau penkias elgsenas, kurias išmokus galima efektyviau vadovauti pokyčių metu“, – sako Dženi Katron.

Penki vadovavimo pokyčių metu žingsniai

1. Įsiklausykite

Kai pokyčiai neišvengiami, vengiame arba neriame į tą situaciją stačia galva, kad tik kuo greičiau viską išspręstume. Abu kraštutinumai it vagys, atimantys iš mūsų galimybę tinkamai įsiklausyti. Įsiklausykite į istorijos pamokas. Įsiklausykite į baimes ir susirūpinimą. Įsiklausykite į emocijų priežastį. Įsiklausymas padeda situaciją pamatyti kitu kampu, kuris padeda tvarkytis su pokyčiu jį tinkamai apmąsčius.

2. Klausinėkite

Po to, kai įsiklausėte, pradėkite klausti klausimų – kuo daugiau, tuo geriau. Ypač jei tai – problema, su kuria dar nebuvote susidūrę. Nesvarbu, ar prie organizacijos prisijungėte neseniai, ar pradėjote naują projektą, ar tiesiog reaguojate į išorines aplinkybes, kurios verčia Jus kažką keisti, tinkamų klausimų klausimas yra labai svarbus. Jie padės pastebėti jautrias vietas, pagrindinius žmones, istorinį kontekstą ir t.t.. Klausimai Jums padės geriau suprasti situaciją ir priimti tinkamus bei gerai apgalvotus sprendimus.

3. Įvertinkite

Pokytis – kietas riešutėlis. Jų metu galime būti linkę priimti greitus, nepasvertus sprendimus. Skirkite laiko visapusiškam situacijos įvertinimui prieš priimant skubotą sprendimą. Ieškokite išmintingai patarti galinčių žmonių, kurie jau turi patirtį vadovaujant per panašų ar tokį patį pokytį.

4. Nuspręskite

Paklausius, išsiklausinėjus ir įsivertinus, ateina laikas sprendimui – ką norėsite keisti ir kaip vadovausite pokyčio metu. Įvertinkite viską, ką sužinojote iki šiol ir nuspręskite, kur judėsite toliau.

5. Veskite per pokytį

Galiausiai, numatykite tvirtą, aiškų ir patikimą pokyčių kelią. Jūsų pasitikėjimas kils iš įsiklausymo, klausinėjimo ir įvertinimo proceso bei priimto sprendimo. Dabar belieka tik ryžtingais veiksmais ir su galinga vizija vadovauti pokyčiui.

Skirdami laiko įsiklausyti, klausinėti ir įvertinti situaciją prieš priimant sprendimą pagerbiate tuos, kuriems vadovaujate. Šis procesas taip pat įgalina Jus tapti sąmoningesniais ir jautresniais lyderiais, kurie įgauna pasitikėjimo iš kitų bei skatina juos būti drąsesniais.

Vadovauti pokyčių metu nelengva. Turėtume į tai žvelgti rimtai. Pokyčiai atneša daug įvairių emocijų ir kelia stresą. 

Bet būtent todėl ir esame lyderystės pozicijose – kad padėtume nustatyti kursą ir nukreiptume kitus tinkama linkme.

Parengė „Lyderiams LT“ pagal GLN straipsnį „5 Steps for Effectively Leading Through Change“.
Straipnsio autorė – Dženi Katron (Jeni Catron), Rašytoja, lektorė ir lyderystės ekspertė

Iš anglų kalbos vertė Nora Popova

Rekomenduojamos naujienos ir straipsniai

Mes žinome, kaip pagreitinti
vadovų ir jų komandų
kelią į sėkmę!
Shopping Cart
Scroll to Top