Lyderystė hibridinio darbo modelio kontekste


Pasidalinta lyderystė hibridinėje darbo vietoje tampa neišvengiama būtinybe. Lyderis privalo pasidalinti atsakomybe su specialistais, tuo pačiu turi mokytis jais pasitikėti, juos įgalinti. Lyderis vis rečiau gali nurodyti, ką ir kaip daryti. Vis dažniau šie atsakymai ateina iš komandos ir perauga ir į kitas sritis, pavyzdžiui kultūra, vertybės, susirinkimai ir t.t.

Lyderystė ir lyderystės akademija

Nors diskusijos apie tai, kaip atskirti lyderį nuo vadovo, nebėra tokios populiarios kaip prieš porą dešimtmečių, lyderystė išlieka ypač svarbi. Atsivėrus sienoms, kai darbuotojai gali rinktis ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių darbdavius, vis dažniau specialistai vertina ne tik galimybes gauti didesnį finansinį atlygį, bet atsižvelgia ir į organizacijoje vyraujančią kultūrą, vadovų santykius su darbuotojais, o ir į tuos, į ką norisi lygiuotis – lyderius.

Lyderystė organizacijoje gali būti formali, susijusi su tam tikrais formaliais įgaliojimais, arba neformali. Pavyzdžiui, vienas iš gamybos meistrų yra laikomas pavydžiu kitiems. Juo labiausiai pasitiki gamybos vadovas. Jis dėl to neturi jokių papildomų formalių įgaliojimų, tačiau jo įtaka organizacijoje yra didesnė nei kitų.

Lyderystės akademija

Praktinės įžvalgos

Ilgus metus dirbdami su vadovais, jau seniai nebekeliame klausimo – kas geriau: vadovas ar lyderis? Tačiau stiprus vadovas, pasižymintis charizma, su tais pačiais resursais pasieks daugiau nei vadovas, kuris tiesiog puikiai vykdo savo vadybines funkcijas.

Dažnai tikima, kad lyderiais gali būti tik aukštesnių grandžių vadovai, tačiau bet kurios grandies vadovų ar bet kokios srities specialistų grupėse išryškėja lyderiai. Galbūt jie ne visuomet tie, kurie norėtų sakyti skambias kalbas minioms, tačiau jie yra nuomonės formuotojai, kurių klausosi aplinkiniai.

Jei reikalinga pagalba konkrečioje srityje, praktinė lyderystės akademija arba lyderystės mokymai atneša gana greitus rezultatus. Jei reikia kompleksinio šio ugdymo, pokyčiai tikrai neįvyksta iš karto. Reikia nemažai laiko su ekspertais ir dar daugiau asmeninių pastangų, praktikuojant tai, apie ką sužinojote.

Kodėl GRAND PARTNERS

Mes tikime, kad žmogaus potencialas yra didžiulis. Jei žmogus yra motyvuotas, stebuklas gali įvykti, tačiau GRAND PARTNERS lyderystės mokymai leis pasikliauti savimi, nelaukiant stebuklų.

Mūsų mokymai pagrįsti praktikoje daugybę kartų patikrintais metodais.

Suteikiame ne tik žinių, bet ir praktinių įrankių, angliškai vadinamų „TIPS and TRICKS“, kuriuos būtų galima taikyti iš karto po mokymų, siekiant atrasti, kas būtent Jūsų situacijoje pasiteisina labiausiai, kas Jums priimtiniausia. Mūsų nuomone, labai svarbu „prisijaukinti“ kiekvieną teoriją.

Turite klausimų?
Reikia patarimo?

Norėjau labai pasidžiaugti įvykusiais mokymais, kuriuos vedė Lina Preikšienė. Jūsų rekomendacija puiki. Sužavėjo profesionalumas, patirtis ir ypatingas lankstumas, prisiderinant prie mūsų poreikių.

Rasa Trybienė
UAB „Garant“