Ar atpažįstate savo IT srities partnerius? Tikriausiai dažnam iš Jūsų tenka susidurti su ne itin motyvuotais ir į Klientą orientuotais partneriais. To pasekoje prieinama prie tokių situacijų, kai jau nebežinome kaip elgtis. Neviltis, bendraujant su IT srities darbuotojais virto laišku. Jei esate silpnų nervų IT specialistas – patariama neskaityti.
Iš karto pradėsiu nuo pasiteisinimo – šis kreipimasis skirtas TOOOLI gražu ne visiems IT specialistams. Pavyzdžiui, už mūsų IT ūkį atsakingas žmogus su mumis anksčiau nei buvo įkurtos mūsų įmonės.
Ir jis nėra šeimos narys ar draugas (tiesa, dabar jis apie mus žino ar bent drąsiai galėtų žinoti daugiau nei kai kurie patys artimiausi draugai). Jis turi savo įmonę ir daugeliui panašių į mus teikia savo paslaugas. Ir jis su mumis ne iš bėdos, o todėl, kad yra tikrai LABAI geras. Ką tai reiškia eilinio verslininko supratimu:
A. Jis atsiliepia, kai jam skambiname.
B. Jei neatsiliepia, jis VISUOMET perskambina (beveik visuomet tą pačią dieną).
C. Jis atsako į el. laiškus (beveik visada tą pačią dieną, vėliausiai kitą).
D. Žinodamas, jog išvyksta ir negalės operatyviai reaguoti, iš anksto apie tai informuoja, pranešdamas laiką, kada galės bendrauti arba pateikdamas asmenį, kuris mums galės padėti, kol jo nebus).
E. Jis kalba mums suprantama kalba, sudėtingus dalykus paaiškindamas taip, kad jį suprastume.
F. Jis niekada nesityčioja ir nesijuokia (net tuomet, kai klausimas toks kvailas, kad pačiam gėda klausti).
G. Jis niekuomet nekaltina, tiesiog bando išspręsti situaciją taip, kad darbai galėtų vykti toliau.
„TOO GOOD TO BE TRUE?“
Man tai yra tiesiog įrodymas, jog tai yra įmanoma, kai žmogus turi ir žinias ir tinkamas asmenines savybes, kurios, dažniausiai yra tiesiog gebėjimas bendrauti su Klientais ar apskritai žmonėmis. Nes:
1. Kalba techniniais terminais tik parodo, kad Jūs jau primiršę, o gal ne visai išmokę bendrauti su gyvaisiais. Nuo to jūs nei „kietesni“, nei didesni specialistai.
2. Neatsiliepimas į skambučius, nes „dar neturiu atsakymo“ arba „dariau kitą projektą“ dienų dienas ar net savaites – tiesiog elementari nepagarba. Bjauriausias jausmas, kai tokiu atveju kolega ar draugas vis dėlto paduoda ragelį ir „nusikaltimo vietoje pagautas vaikas“ lemena pasiteisinimus.
3. Tokios priežastys, kaip technikos gedimas ilgiau nei 3 dienas tiesiog rodo, kad Jūs negalite dirbti šio darbo, nes neturime tam reikiamų bazinių priemonių.
4. Kitos priežastys kaip vaikų ligos, artimųjų mirtys (taip, taip, turime tokių, kurių senelis yra miręs bent kelis kartus!!!) – tiesiog siaubingas melas drąsiai teigiu bent jau 80% atvejų. IŠ KARTO LABAI LABAI ATSIPRAŠAU TŲ, KURIE IŠ TIESŲ IŠGYVENO SUDĖTINGĄ SITUACIJĄ IR DĖL TO TURĖJO SUNKUMŲ DARBE!!!
5. Berte išbertas darbų planas ir pažadas, kad „dar šiandien įkelsite žadėtą atnaujinimą“, kai laikrodis rodo 16:40, 9 iš 10 atvejų irgi yra tiesiog melas. Kai tai girdi 10 kartą iš eilės, tiesiog tikiesi stebuklo.
6. Ašarojimas, nes jau pavargote, darbas neapsimoka, nespėjote padaryti per planuotą laiką – verslo klaida, susidariusi dėl patirties stokos bei negebėjimo planuoti.
7. „Dėl Jūsų aš stengiuosi labiausiai, kiti kenčia labiau ir laukia ilgiau,“ – mano asmeninis favoritas. Nuo to mane fiziškai purto, ypatingai tada, kai darbai vėluoja ilgiau nei kelis METUS!
Tikiu, kad IT specialistai gali papasakoti daugybe pikantiškų istorijų apie kvailus ir įnoringus Klientus. Tačiau kiekvienoje srityje jų turbūt pasitaiko. Bet juk Klientas yra Turtas! O gal ne?
Direktorė
Goda Aženeckaitė-Petravičienė