arrow_left_blue
AUTORIUS
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Sveikiname savo partnerius Personalo valdymo profesionalų asociacija sulaukus pilnametystės! 🎂

Per pastaruosius metus kartu bendradarbiaudami pasiekėme labai daug: naujų idėjų, žinių mainų, gerosios patirties sklaidos, grįžtamojo ryšio apsikeitimo, bendravimo ir bendradarbiavimo. Jūsų įnašas ir aukštos kokybės darbas formuoja šviesią ateitį ir mums, ir visai HR bendruomenei. Ačiū už galimybę būti matomiems ir reikalingiems Jūsų dėka. 

Linkime, kad Jūsų darbai ir pastangos būtų palankiai įvertinti, o bendruomenė toliau augtų ir stiprėtų.

#PVPA #HR #Sveikiname #GrandPartners

Sveikiname savo partnerius Personalo valdymo profesionalų asociacija sulaukus pilnametystės! 🎂

Per pastaruosius metus kartu bendradarbiaudami pasiekėme labai daug: naujų idėjų, žinių mainų, gerosios patirties sklaidos, grįžtamojo ryšio apsikeitimo, bendravimo ir bendradarbiavimo. Jūsų įnašas ir aukštos kokybės darbas formuoja šviesią ateitį ir mums, ir visai HR bendruomenei. Ačiū už galimybę būti matomiems ir reikalingiems Jūsų dėka.

Linkime, kad Jūsų darbai ir pastangos būtų palankiai įvertinti, o bendruomenė toliau augtų ir stiprėtų.

#pvpa #HR #Sveikiname #GrandPartners
... DaugiauMažiau

4 dienas prieš
Gegužės 15 d. MOTIVATED @ WORK 2024  konferencijoje GRAND PARTNERS minės savo apvalų gimtadienį, tad turime Jums staigmenų, bet norime palikti ir kiek intrigos 🤏

Neišduosime, apie ką kalbės mūsų ugdymo partneris Jotvilas Švirinas, o gal nekalbės? Ateikite ir patirkite kitokį pranešimą 🎉

Pertraukų metu neužmirškite ir mūsų stendo parodų erdvėje! Gausi #GrandPartners komanda lauks kiekvieno! 

 🔍Daugiau informacijos ir registracija - https://2024.motivatedatwork.lt/

Personalo valdymo profesionalų asociacija
#PVPA #MotivatedAtWork #Konferencija #Staigmena

Gegužės 15 d. MOTIVATED @ WORK 2024 konferencijoje GRAND PARTNERS minės savo apvalų gimtadienį, tad turime Jums staigmenų, bet norime palikti ir kiek intrigos 🤏

Neišduosime, apie ką kalbės mūsų ugdymo partneris Jotvilas Švirinas, o gal nekalbės? Ateikite ir patirkite kitokį pranešimą 🎉

Pertraukų metu neužmirškite ir mūsų stendo parodų erdvėje! Gausi #GrandPartners komanda lauks kiekvieno!

🔍Daugiau informacijos ir registracija - 2024.motivatedatwork.lt/

Personalo valdymo profesionalų asociacija
#PVPA #MotivatedAtWork #Konferencija #Staigmena
... DaugiauMažiau

5 dienas prieš
Kaip gauti ACC lygio akreditaciją

Kaip gauti ACC lygio akreditaciją

Nuolat sulaukiu klausimo, kaip gauti International Coach Federation (ICF) akreditaciją. Norėdama, kad kuo daugiau koučingo specialistų žinotų šią „procedūrą“ ir gautų akreditaciją, nusprendžiau parašyti trumpą „instrukciją“.

ICF suteikia tris akreditacijos lygius. Pirmasis lygis yra ACC – akredituoto koučingo specialisto sertifikatas. Antrasis – PCC – profesionalaus koučingo specialisto sertifikatas. Aukščiausias – MCC – meistro sertifikatas. Kiekvienam lygiui keliami skirtingi, sudėtingesni reikalavimai. Tačiau pradėkime nuo pradžių.

ACC  akreditacija po ICF akredituotų mokymų

Galima rinktis vieną iš dviejų būdų gauti akreditaciją. Pirmasis, greičiausiai kiek lengvesnis, yra dalyvauti ICF akredituotuose mokymuose, surinkti šimtą konsultacijų valandų ir mokymų pabaigoje išlaikyti egzaminą. Egzaminas – 30 minučių trunkanti sesija, kurią stebi egzaminuotojas. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo labai konkretus ir aiškus būdas akreditacijai gauti, tačiau čia susiduriama su viena problema – Lietuvoje nėra nė vienos įmonės, kuri suteiktų galimybę laikyti akreditacijai reikalingą egzaminą.

Šiuo metu Didžiosios Britanijos „Coaching Development Inc.“ konsultantai vykdo vienerių metų trukmės mokymus, kurių pabaigoje visi dalyviai galės laikyti egzaminą ir gauti ACC akreditaciją. Deja, šie mokymai jau baigiasi, ir nežinia, kaip greitai bus formuojamos naujos grupės.

Jei esate baigę mokymus ir išlaikę egzaminą, bet tik dabar nusprendėte siekti ACC akreditacijos, Jums reikės visų dokumentų, kokių reikalaujama iš „Portfolio“ keliu einančių specialistų. Visgi Jums nereikės praleisti 10 valandų su mentoriumi ar supervizoriumi, kadangi tai Jums jau buvo suteikta Jūsų praeitų mokymų metu.

„Portfolio“ būdas ACC akreditacijai gauti

Antrasis būdas vadinamas „portfolio“. Šiuo būdu suteikiama galimybė gauti akreditaciją nelankant minėtų mokymų. „Portfolio“ metodas yra tinkamas tiems, kas jau yra baigę kokius nors koučingo mokymus ir gali savarankiškai surinkti visus reikiamus kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Štai kas reikalinga, norint gauti akreditaciją „portfolio“ būdu:

    1. 60 valandų koučingo mokymų. Tai turi būti koučingo mokymai, kuriuose remiamasi  pagrindinėmis ICF propaguojamomis koučingo kompetencijomis. Jums reikės mokslų baigimą įrodančių sertifikatų.
    1. 100 valandų individualių koučingo sesijų su Klientais. Vienos sesijos trukmė – ne mažiau nei 1 valanda, o nemokami susitikimai gali sudaryti tik 25 procentus visų pravestų koučingo sesijų. Privaloma pateikti visų Klientų kontaktus, kad dokumentus tikrinantys ICF atstovai galėtų patikrinti, ar tikrai sesijos buvo atliktos.
    1. 10 valandų darbo su mentoriumi ar supervizoriumi. Mentorius ar supervizorius gali būti koučingo specialistas, turintis ICF akreditaciją. Juo taip pat gali būti ir didesnę patirtį turintis koučingo specialistas, kuris yra ICF ar kitos koučingo organizacijos narys. Šių valandų metu mentorius ar supervizorius stebi individualią Jūsų vedamą koučingo sesiją, arba tiesiog kalbasi su Jumis profesiniais klausimais. Šios tobulinimosi valandos turi būti atliktos ne anksčiau nei trys mėnesiai iki dokumentų pateikimo dienos. Mentorių ar supervizorių kontaktai privalo būti pateikti tam, kad būtų galima patikrinti, ar tikrai viskas vyko taip ir tiek kartų, kaip Jūs teigiate.
    1. Dvi rekomendacijos iš ICF akreditaciją turinčių koučingo specialistų. Jas taip pat gali duoti didesnę patirtį turintys koučingo specialistai, kurie yra ICF ar kitos koučingo organizacijos nariai. Rekomendacijos turi būti parašytos ne anksčiau nei vieneri metai iki dokumentų pateikimo datos. Rekomendaciniuose laiškuose koučingo specialistai turi patvirtinti, kad stebėjo Jūsų sesiją, ir, kad pritaria ir palaiko Jūsų sprendimą tapti ICF akredituotu specialistu.
  1. Egzaminas – tai pusvalandžio trukmės koučingo sesija su specialiai Jums ICF priskirtu egzaminuotoju. Jis įvertina Jūsų vedamą sesiją pagal ICF kompetencijas, ir per kelias savaites pateikia atsakymą elektroniniu paštu. Egzaminą galima laikyti anglų, vokiečių, danų, olandų, ispanų, švedų, prancūzų, italų, korėjiečių bei norvegų kalbomis. Tikimasi, kad kitų metų pradžioje egzaminą jau bus galima laikyti ir lietuvių kalba.

Dokumentų pateikimas ir egzaminas

Visi dokumentai teikiami virtualiu būdu. Prisijungę prie ICF sistemos, visą informaciją suveskite į Jums pateiktas formas ir prisekite reikiamus dokumentus. Maždaug per mėnesį elektroniniu laišku būsite informuoti apie tai, ar Jūsų dokumentai buvo priimti, ar ne. Jei gavote patvirtinimą apie priimtus dokumentus, kiek vėliau Jums bus atsiųsta Jūsų egzamino data, kurios negalėsite keisti, jeigu prieš tai jau būsite ją patvirtinę.

Atėjus numatytam laikui, Jums reikės paskambinti savo egzaminuotojui ir suteikti jam neilgą koučingo sesiją. Sesijos pabaigoje, jei pageidausite, egzaminuotojas suteiks Jums grįžtamąjį ryšį, tačiau tai jis darys kaip Klientas, bet ne kaip egzaminuotojas. Egzamino įvertinimai Jums bus atsiųsti elektroniniu paštu. Diplomas atsiunčiamas paprastu paštu per vieną mėnesį.

Kainos

ICF akredituotų mokymų būdas:
Dokumentų pridavimo kaina ICF nariams – 100 JAV dolerių, kitiems – 300 JAV dolerių. Egzamino kaina dažniausiai būna įtraukta į bendrą mokymų kainą ir papildomai nekainuoja.

„Portfolio“būdas:
Dokumentų pridavimo kaina ICF nariams – 225 JAV doleriai, kitiems – 424 JAV doleriai. Egzamino kaina – 75 JAV doleriai.

Asmeninė patirtis

Pati prieš kelis mėnesius gavau ACC akreditaciją, todėl jaučiu, kad būtų naudinga pasidalinti savo asmenine patirtimi apie tai, kaip man sekėsi tai pasiekti.

Visų pirma turiu pasakyti, kad tikrai nesitikėjau, kad viskas trunka taip ilgai. Aš pasirinkau „Portfolio“ kelią, nes ICF akredituotų mokslų nebuvau dar baigusi. Nors ir atitikau daugumą keliamų reikalavimų, turėjau reikiamą kiekį konsultacijų valandų ir pakankamai greitai gavau rekomendacinius laiškus, visas akreditacijos procesas užtruko beveik pusę metų.

Laiko užima konsultacijos su mentoriumi ar supervizoriumi, nes norisi kuo daugiau pasiimti ir analizuoti kaip įmanoma daugiau realių ir „šviežių“ situacijų. Reikia pridurti, kad ICF taip pat nelabai skuba – praeina bent trys mėnesiai, kol Jūs gaunate akreditaciją ir dar bent vienas, kol Jums atsiunčiamas diplomas.

Pats egzaminas buvo tikrai nesunkus. Paskambinus sutartą valandą duotu telefono numeriu, autoatsakiklis nurodė įvesti savo kodą. Kai tai atlikau, atsiliepė malonus vyrukas iš Didžiosios Britanijos ir papasakojo, kaip viskas vyks. Egzaminuotojas kalbėjo aiškia anglų kalba, todėl sunkumų nebuvo. Beje, dėl galimos prastos garso kokybės skambinti Skype nerekomenduojama. Aš skambinau savo mobiliuoju telefonu, tad viską puikiai girdėjau. Mūsų pokalbis kartu su konsultacija ir grįžtamuoju ryšiu truko apie 45 minutes, o savo atsakymą gavau labai greitai, po savaitės, nors buvau perspėta, kad tai gali užtrukti apie mėnesį.

Būtų labai smagu, kad kuo daugiau koučingo specialistų gautų ICF akreditaciją. Juk tai mūsų darbo kokybės ženklas. Sėkmės!

Išsamesnė informacija

http://www.coachfederation.org/includes/media/docs/ACC-PA.pdf
Taip pat savo klausimus apie akreditaciją galite siųsti ieva@icf.lt

Rekomenduojamos naujienos ir straipsniai

Mes žinome, kaip pagreitinti
vadovų ir jų komandų
kelią į sėkmę!
Shopping Cart
Scroll to Top